Świat

Superprestige Heusden-Zolder: Pokaz siły Mathieu van der Poela

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel / fot. UCI

Mathieu van der Poel zwyciężył w sobotnich zawodach Superprestige w Heusden-Zolder.

Lista startowa odbywających się w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia zmagań pełna była gwiazd. Obok tych najbardziej rozpoznawalnych – Matheiu van der Poela (wygrywał trzy ostatnie odsłony) i Wouta van Aerta pojawili się między innymi Toon Aerts, Tom Pidcock, Eli Iserbyt czy Laurens Sweeck.

Runda, określana jako szybka i względnie “sucha” (przez poprowadzenie po piaszczystych glebach, ograniczających występowanie błota nawet podczas opadów deszczu) liczyła 2,8 kilometra.

Na pierwszym okrążeniu problemy mieli Pidcock i Van Aert. Te omijały MvdP, który objął prowadzenie z dużą przewagą nad grupą pościgowa. W niej był m.in. Van Aert. Na drugim okrążeniu (z dziewięciu) pech dopadł Iserbyta, który zaliczył poważną kraksę i wycofał się z rywalizacji.

Van der Poel bez problemu kontrolował sytuację, na półmetku zmagań mając ponad 30 sekund przewagi nad grupą, w której jechali m.in. Van Aert, Sweeck i Lars van der Haar.

Na kolejnych okrążeniach sytuacja nie ulegała zmianie. Van Aert w końcówce postanowił oderwać się od grupy pościgowej, lecz pozwoliło to “tylko” na drugie miejsce. Podium uzupełnił Van Der Haar.

Popularne

To Top