Bez kategorii

Karola Domagalski kontynuuje karierę w Mazowsze Serce Polski Team: “Wierzę w powrót na najwyższe obroty”

Fot. Grzegorz Trzpil/Mazowsze Serce Polski Team

Karol Domagalski przedłużył o rok swoją umowę z Mazowsze Serce Polski Team – kolarz urodzony w Skale wierzy w powrót do formy sprzed wypadku.

W czerwcu ubiegłego roku Domagalski uległ bardzo poważnemu wypadkowi – w trakcie jednego ze zjazdów Małopolskiego Wyścigu Górskiego, uderzył w betonowy przepust. Kolarz trafił do szpitala, gdzie lekarze rozpoczęli walkę o jego życie.

31-latek wrócił do sprawności i podpisał nowy kontrakt z drużyną Mazowsze Serce Polski Team. Do ścigania wrócił po przerwie pandemicznej – rozpoczął od zmagań w bułgarskim wyścigu In the footsteps od Romans (2.2), które mimo roli pomocnika zakończył na 16. pozycji.

Domagalski jednak chce wrócić na poziom sprzed wypadku, pomóc mają mu w tym warunki jakie ma zagwarantowane w drużynie Mazowsze Serce Polski Team – bogaty kalendarz startów oraz zaufanie dyrektora drużyny, Dariusza Banaszka.

“Jestem szczęśliwy i dumny że nadal będę reprezentował Mazowsze Serce Polski Team. Zaufanie szefa Dariusza Banaszka napawa mnie optymizmem i motywuje do bardzo ciężkiej pracy. Nadal wierzę w to że w sezonie 2021 wrócę już na najwyższe obroty. Atmosfera panująca w drużynie, jak i ludzie którzy ją tworzą czyni zespół wyjątkowym” – mówił w komunikacie ekipy.

Polski kolarz karierę zawodową rozpoczął w barwach hiszpańskiej drużyny Caja Rural, w której spędził trzy sezony i przejechał Vuelta a Espana. Następne trzy lata spędził w drużynach brytyjskich, a w roku 2019 reprezentował barwy Team Hurom.

To Top