Bez kategorii

Alan Banaszek na dłużej w Mazowsze Serce Polski Team

Fot. Grzegorz Trzpil

23-latek przedłużył swój kontrakt z polską drużyną kontynentalną Mazowsze Serce Polski Team. Ten sezon Banaszek wzbogaca o walkę o wyjazd na Igrzyska Olimpijskie do Tokio.

Banaszek w pierwszym sezonie w barwach mazowieckiej drużyny odniósł zwycięstwa na trasie Grand Prix Manavgat – Side (1.2) oraz etapy Tour of Bulgaria (2.2). Dodatkowo był częścią drużyny, która w Godzieszach Wielkich wygrała Drużynowe Mistrzostwa Polski.

Kolarz Mazowsze Serce Polski Team zdobył także trzy złote medale Torowych Mistrzostw Polski – okazał się najlepszy w wyścigu punktowym, wraz z Danielem Staniszewskim wygrał madisona, a także triumfował w wyścigu drużynowym. W zbliżającym się sezonie, będzie chciał powalczyć o wyjazd na Igrzyska Olimpijskie do Tokio.

 “Cieszę się, że mogę kontynuować karierę w Mazowsze Serce Polski Team, ten sezon będzie jednak inny niż poprzedni. Rok 2021 jest rokiem olimpijskim, a co za tym idzie, będę próbował łączyć zmagania szosowe z przygotowaniami do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Nie rezygnuje jednak z walki o jak najlepsze wyniki na szosie” – komentował Banaszek.

To Top