Świat

John Lelangue: Kamil Małecki wróci silniejszy

Kamil Małecki
Kamil Małecki / fot. Szymon Gruchalski

Kamil Małecki pod koniec listopada zaliczył podczas treningu groźny wypadek, w wyniku którego doznał między innymi złamań miednicy i obojczyka. Rozmowę z Polakiem odbył szef jego nowej ekipy – Lotto Soudal, John Lelangue, który jest przekonany, że nasz rodak wróci silniejszy.

24-latek, który świetnie spisał się zwłaszcza podczas Tour de Pologne, kończąc wyścig na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej, w trakcie treningu w okolicach rodzinnego Bytowa zahaczył o kierownicę jednego z kolegów i groźnie upadł. Badania wykazały, że miał sporego pecha: doznał między innymi złamania miednicy, czyli urazu dla kolarza niezwykle groźnego.

Małecki po zakończeniu sezonu opuści barwy upadającego CCC Team i przeniesie się do Lotto Soudal. Belgijska grupa pozostaje w stałym kontakcie z naszym talentem. Jej szef, John Lelangue jest dobrej myśli.

„Jestem pewien, że wróci silniejszy. Ma nasze pełne wsparcie” – napisał na Twitterze, dołączając zdjęcie z przejażdżki, jaką w niedzielę urządzili w formie wsparcia dla Kamila przedstawiciele Tour de Pologne.

To Top