Świat

Vuelta a San Juan: Peter Sagan i Christopher Froome staną na starcie

Peter Sagan
Peter Sagan / fot. Bettiniphoto/BORA-hansgrohe

Znamy pierwsze gwiazdy, które staną na starcie odbywającego się w Argentynie wyścigu Vuelta a San Juan. W Argentynie zobaczymy między innymi Christophera Froome’a (Israel Start-Up Nation) i Petera Sagana (BORA-hansgrohe).

Planowany w dniach 24-31 stycznia wyścig otworzy zmagania w 2021 roku, razem z odbywającym się równocześnie w Hiszpanii Gran Premio Valencia, posiadającym jednak niższą kategorię (2.2). Dla całej grupy kolarzy będzie pierwszym z całego bloku zmagań w Ameryce Południowej, do którego zaliczać się będzie też Tour Colombia (2.1, 9-14 lutego).

Spodziewać się można, że wobec odwołania worldtourowego Tour Down Under, odbywającego się (jak nazwa wskazuje) w Australii, obsada imprez za oceanem będzie jeszcze mocniejsza, niż w poprzednich latach. Już teraz wiadomo, że sezon 2021 otworzą tam m.in. Christopher Froome i Peter Sagan.

Dla pierwszego z wymienionych start w San Juan będzie pierwszym krokiem do wyśnionego celu – piątego triumfu w Tour de France. „Ten wyścig otworzy w mojej karierze nowy rozdział” – mówił Brytyjczyk dodając, że nie może się doczekać pierwszego wspólnego startu z nowym zespołem. Jednocześnie jego sztab przestrzegł, że nie można spodziewać się, by od razu walczył o najwyższe cele.

Wizytę w Argentynie zapowiedział też Peter Sagan, choć w jego przypadku to nie nowość – startował w wyścigu w dwóch poprzednich sezonach.

To Top