Świat

Paweł Poljański zakończył karierę!

Paweł Poljański
Vuelta Espana 2019 - 74th Edition -9th stage Andorra la Vella - Cortals díEncamp 94,4 km - 01/09/2019 - Pawel Poljanski (POL - Bora - Hansgrohe) - photo Dario Belingheri/BettiniPhoto©2019

Paweł Poljański podjął decyzję o zakończeniu kariery. Zawodnik poinformował o niej w poniedziałek na swoich profilach w mediach społecznościowych.

– „To była jedna z trudniejszych decyzji, jakie musiałem podjąć w ostatnich latach. Rower od dzieciństwa był moją pasją i z kolarstwem wiązałem swoją przyszłość. Zawsze marzyłem aby trafić do najlepszych kolarskich ekip na świecie – i to mi się udało” – napisał Poljański.

30-letni kolarz przyznał, że miał propozycje pozostania w WorldTourze, ale postanowił jednak zakończyć ten etap w swoim życiu. – „Nie podpisałem kontraktu, gdyż nie dawał mi on takich perspektyw na przyszłość, jak nowy kierunek, który obrałem. Kolarstwo nauczyło mnie wytrwałości oraz kosztowało mnie wiele wyrzeczeń. Z bagażem doświadczeń rozpoczynam nowy etap w życiu” – zapowiedział wychowanek Cartusii Kartuzy, dziękując jednocześnie wszystkim, którzy pomagali mu w trakcie kariery. – „To było ponad 15 lat wspaniałej przygody, jestem szczęśliwy, że tyle lat mogłem być w kolarstwie, na wyścigach i ze wszystkimi, którzy również uwielbiają ten sport. Rower zawsze pozostanie w moim życiu, jednak teraz chciałbym realizować się w czymś innym” – zakończył.

Poljański był związany z BORA-hansgrohe przez cztery sezony i był jednym z najważniejszych pomocników Rafała Majki. Wcześniej jeździł razem z nim w Tinkoff-Saxo. Jego największym sukcesem były dwa drugie miejsca w Vuelta a Espana 2017.

To Top