Polska

Piotr Kryński w Warszawskim Klubie Kolarskim

Piotr Kryński
Piotr Kryński - fot. strona Warszawskiego Klubu Kolarskiego na Facebooku.

Piotr Kryński, który w ostatnich latach reprezentował barwy Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team, znalazł nowy zespół. Będzie jeździł w barwach Warszawskiego Klubu Kolarskiego.

Volkswagen z końcem sezonu poinformował o zakończeniu funkcjonowania jego teamu w dotychczasowym kształcie. W ten sposób zawodnicy reprezentujący zespół zostali zmuszeni do poszukiwania nowych drużyn. Nowego pracodawcę znalazł się już Filip Helta, który wrócił do SGR Specialized. Teraz ogłoszono transfer Piotra Kryńskiego. Mistrz Polski MTB XC do lat 23 będzie jeździł w Warszawskim Klubie Kolarskim.

– “Piotrek to wielki talent w polskim MTB. Wychowanek UKS Wygody Białystok, chłopak, którego od młodzika obserwowaliśmy na naszych wyścigach Pucharu Mazowsza MTB. Ostatnie sezony spędził w ekipie VW Samochody Dostawcze MTB Team, gdzie rozwijał się pod czujnym okiem Bogdana Czarnoty. Ja najbardziej zapamiętałem jego dziesiąte miejsce na przełajowych mistrzostwach Europy CX w 2018 roku. Ten wynik pokazuje, jaki ten chłopak ma potencjał. Wierzę, że jesteśmy w stanie pomóc mu w jego dalszym rozwoju” – powiedział Błażej Maresz, prezes WKK.

Kryński w ostatnich tygodniach startował w zawodach przełajowych – między innymi w UCI Bryksy Cross w Gościęcinie, gdzie zajął 16. miejsce.

Niedawno stołeczny zespół opuścił Miłosz Ośko, który trafił do Klubu Kolarskiego Tarnovia Tarnowo Podgórne. Inny z wychowanków WKK, Dominik Górak po roku jazdy w CCC Development zasilił Team General Store Essegibi Fili.Curia.

To Top