Świat

Mathieu van der Poel: “Jestem przygotowany lepiej, niż przed rokiem”

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel / fot. Alpecin-Fenix

Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix) już w najbliższy weekend powróci do rywalizacji w przełajach. Holender stanie na starcie sobotniego X2O Trofee w Antwerpii i jak zapowiada, cel będzie tylko jeden – zwycięstwo.

25-latek, który to właśnie ze świata przełajów wypłynął na szerokie wody, stając się jedną z największych gwiazd światowego kolarstwa sezon szosowy zakończył 21 października. Od tamtej pory ograniczał się jedynie do lżejszych treningów, a w ostatnim czasie wyjechał do Hiszpanii, by tam szlifować formę przed powrotem do zmagań „na błocie”.

„Czuję, że jestem przygotowany lepiej, niż przed rokiem o podobnej porze. Nie mam za sobą wielu treningów technicznych, skupiałem się raczej na interwałach. Zdecydowałem się na taki krok, bo po poprzednim sezonie czułem, że tego potrzebowałem” – mówił zawodnik w rozmowie z „Het Nieuwsblad”.

Van Der Poel podkreślił także, że poziom, jaki prezentują rywale jest zaskakująco wysoki, choć on i tak wierzy, że będzie w stanie już w sobotę sięgnąć po zwycięstwo.

Pytany o swoje plany, związane z udziałem w igrzyskach w Tokio (gdzie będzie rywalizować w kolarstwie górskim) oraz Tour de France zapowiedział z kolei, że ma zamiar wziąć udział w dwóch lub trzech odsłonach PŚ MTB by zadbać o odpowiednią liczbę punktów i ani myśli, by z „Wielkiej Pętli” ewakuować się przed zakończeniem, choć od finiszu na Polach Elizejskich do walki o krążek minie zaledwie kilka dni.

To Top