Świat

Absa Cape Epic 2021 przełożony

Absa Cape Epic
Absa Cape Epic - fot. materiały prasowe organizatora

Absa Cape Epic 2021 nie odbędzie się w pierwotnie planowanym terminie. Organizatorzy poinformowali o przełożeniu etapówki na październik.

– “Bezpieczeństwo zawodników, ich zespołów, obsługi i wszystkich zainteresowanych jest dla nas zawsze najważniejsze podczas organizacji zawodów” – poinformowali w środę po południu polskiego czasu organizatorzy wyścigu, przyznając jednocześnie, że zdaję sobie sprawę, iż przełożenie zmagań nie jest decyzją, jakiej oczekiwali zawodnicy, którzy o tej porze z reguły przygotowywali się już do startu w RPA.

Już w 2020 roku koronawirus sprawił, że nie udało się przeprowadzić słynnej etapówki. Tym razem jest jednak nadzieja, że impreza odbędzie się jesienią. Została bowiem przełożony na 17-24 października. – “Chciałbym podziękować wszystkim za zrozumienie i wsparcie w tym wymagającym roku” – stwierdził Michael Flinn, dyrektor zarządzający wyścigu.

Ostatni Absa Cape Epic odbył się w 2019 roku. Wygrali wówczas Annika Langvad i Anna van der Breggen (Investec Songo Specialized) oraz Nino Schurter i Lars Forster (Scott-SRAM)

To Top