23-letni Marceli Bogusławski jest czwartym tegorocznym wzmocnieniem drużyny Mazowsze Serce Polski Team.
Kolarz ze Sławna przygodę z kolarstwem rozpoczął od zmagań w MTB oraz przełajach – Bogusławski jest mulimedalistą mistrzostw Polski w tych specjalnościach kolarskich. Na zmagania szosowe przestawił się dopiero w roku 2018.
Już w debiutanckim sezonie pokazał, że dysponuje wysoką mocą, kończąc odcinki Karpackiego Wyścigu Kurierów, Dookoła Mazowsza oraz Czech Cycling Tour w czołówce. Został także powołany do kadry narodowej na Tour de l’Avenir.
Bogusławski świetnie radzi sobie w prologach – zwyciężył na inaugurację Karpackiego Wyścigu Kurierów oraz Tour Bitwa Warszawska 1920.
Wcześniej drużyna zarządzana przez Dariusza Banaszka podpisała kontrakty z Piotrem Brożyną, Filipem Prokopyszynem oraz Adamem Stachowiakiem.
