Świat

Dan Martin: “Christopher Froome to najlepszy specjalista od Grand Tourów tego pokolenia”

Christopher Froome po dziesięciu sezonach spędzonych w barwach Team Sky / Ineos zmienia otoczenie. Brytyjczyk dołączy od stycznia do Israel Start-Up Nation, a mający być jednym z jego głównych przybocznych Dan Martin uważa, że jego to kapitalny ruch. “Cechuje go gigantyczny profesjonalizm” – ocenił.

Froome, który od momentu kraksy podczas ubiegłorocznego Criterium du Dauphine wciąż nie powrócił do dawnej formy, związał się z drużyną z Izraela kontraktem, który obowiązywać będzie do zakończenia kariery. Co to oznacza – tego dokładnie nie wiadomo, choć chęć wywalczenia piątego triumfu w klasyfikacji generalnej Tour de France na pewno nie pozwoli urodzonemu w Nairobi zawodnikowi prędko się poddać.

W barwach Israel Start-Up Nation będzie on mógł liczyć na wsparcie między innymi Dana Martina, mającego za sobą świetny występ w Vuelta a Espana (4. miejsce w klasyfikacji generalnej). “To, co wniesie do zespołu jest naprawdę nieocenione. Gigantyczny profesjonalizm, który go cechuje sprawi, że każdy spojrzy w lustro i sprawdzi, jak wiele może zmienić u siebie” – uważa podkreślając, że Froome z uwagi na swoje problemy stał się kolarzem nieco niedocenianym.

“To najlepszy specjalista od Grand Tourów całego pokolenia, nie mam co do tego wątpliwości. Przekonamy się, co możemy razem zdziałać” – podsumował w rozmowie z “Cyclingnews”.

To Top