Świat

Wypadek Kamila Małeckiego podczas treningu

Kamil Małecki
Kamil Małecki / fot. Szymon Gruchalski

Kamil Małecki, który od sezonu 2021 będzie reprezentować barwy ekipy Lotto Soudal, podczas treningu poważnie ucierpiał w wypadku. Ma złamaną miednicę i obojczyk.

O zdarzeniu poinformował “Kurier Bytowski”. Według jego informacji, do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę, w trakcie treningu, odbywającego się w formie wyścigu. Małecki podczas jazdy zahaczył o jednego z kolegów i zaliczył groźny upadek. Pierwotnie do szpitala chcieli przewieźć go przedstawiciele jego miejscowego klubu – Baszty Bytów – ale okazało się to niemożliwe.

Małeckiego do szpitala w Kościerzynie zawiozła karetka. Badania stwierdziły złamanie miednicy i obojczyka. Oznacza to bardzo długą przerwę – najbliższe tygodnie 24-latek spędzi przykuty do łóżka.

“Chciałbym święta spędzić w domu, ale to może być ciężkie do zrealizowania. Są jeszcze 4 tygodnie i cień nadziei, że będę mógł opuścić szpital i leżeć w domu” – mówił zawodnik, cytowany przez “Kurier”.

Małecki uznawany jest za jedną z większych nadziei naszego kolarstwa. Za sobą ma udany sezon 2020, w trakcie którego zajął m.in. 6. miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne, był też 4. na jednym z etapów Giro d’Italia. Od stycznia będzie kolarzem Lotto Soudal.

To Top