Świat

Tropem Primoża Roglicia. Androni angażuje narciarza i olmpijczyka

Marti Vigo Del Arco
Marti Vigo Del Arco / fot. Wikimedia Commons

Włoska drużyna Androni Giocattoli poinformowała o podpisaniu dwuletniej umowy z Martim Vigo Del Arco. 22-latek jeszcze niedawno był… biegaczem narciarskim. Ma na koncie m.in. udział w igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu.

Na temat Vigo Del Arco próżno szukać informacji w jakichkolwiek kolarskich bazach danych. Wszystko dlatego, że rowerem zainteresował się stosunkowo niedawno, pod wpływem swojej partnerki. Wcześniej trenował narciarstwo biegowe, a wraz z reprezentacją Hiszpanii brał udział w igrzyskach w Pjongczangu. Co prawda – bez sukcesów (nie ukończył biegu na 15 kilometrów stylem dowolnym, w sztafecie sprinterskiej zajął 19. miejsce), lecz swój udział w tej imprezie zaznaczył.

Młody zawodnik w ostatnim sezonie jeździł w barwach mającej również polskie konotacje ekipy U-23 Telco.m – On Clima – Oses. Stanął na starcie m.in. mistrzostw Aragonii, gdzie w masowym sprincie był szósty. Zajął także 13. miejsce w Memorial Valenciaga.

Nowy pracodawca Hiszpana – ekipa Androni przekonuje, że dysponuje on znakomitą wydolnością, którą sprawdzał osobiście Patxi Vila – były trener Rafała Majki, pracujący obecnie w Movistarze. Nad jego karierą czuwa z kolei były mistrz świata, Maurizio Fondriest. “Gianni Savio nie przegapił okazji i postawił na młody talent” – czytamy w komunikacie drużyny. Czy możliwym jest jednak, by poszedł on śladem doskonale znanego, innego byłego specjalisty od sportów zimowych? To pokaże czas.

Popularne

To Top