Świat

Peter Sagan: “Kiedy chcę pograć – włączam PlayStation”

Peter Sagan
Peter Sagan / BORA-hansgrohe

Peter Sagan (BORA-hansgrohe) w obszernej rozmowie z “Tuttobici” wrócił pamięcią do tegorocznej edycji Giro d’Italia, w trakcie której przerwał trwającą ponad rok serię startów bez zwycięstwa. Słowak przyznał, że debiut w Corsa Rosa sprawił, że na boczny tor odsunięty został jego dotychczasowy konik – Tour de France. Bardzo krytycznie wypowiedział się także na temat wirtualnego ścigania.

Trzykrotny mistrz świata od ubiegłorocznej “Wielkiej Pętli” czekał na to, by przeciąć linię mety jako pierwszy. Wielokrotnie był tego bliski, lecz za każdym razem czegoś brakowało. Nawet na pierwszych etapach Giro rywale w sprinterskich pojedynkach okazywali się minimalnie szybsi. Upragniony sukces wyszarpał dopiero 10. dnia zmagań, po skutecznej ucieczce w strugach deszczu.

“Nie mogłem się tego doczekać. Zwycięstwo było dla mnie jak wyzwolenie. Praca, którą włożyłem wreszcie przyniosła efekt” – mówił Sagan, cytowany przez “Tuttobici“. Co ciekawe, Corsa Rosa tak przypadło mu do gustu, że stawia je ponad… Tour de France.

“Myślę, że gdyby sezon miał normalny przebieg, moje wrażenia byłyby jeszcze lepsze. W porównaniu z Tourem, na którym panuje zdecydowanie większe napięcie, Giro jest fajniejsze. Kiedy peleton wjechał do Wenecji Euganejskiej, gdzie spędziłem pierwsze lata kariery, czułem się jak w domu. Włochy to piękny kraj” – wspominał. Choć nie zadeklarował jednoznacznie, że w 2021 roku ponownie stanie na starcie imprezy zaznaczył, że przejechanie dwóch Grand Tourów “może być możliwe”.

Zawodnik z Żyliny odniósł się także do kwestii wirtualnej rywalizacji, która w trakcie pandemii bardzo zyskała na popularności. Już wcześniej okazywał jej jawną niechęć (mówiąc między innymi, że “jest prawdziwym, a nie wirtulanym kolarzem”), którą w rozmowie po raz kolejny potwierdził.

“W trakcie lockdownu widziałem wielu zawodników, którzy trenowali na rolkach i uczestniczyli w wirtualnych wyścigach. To gra, a nie kolarstwo. Kiedy chcę pograć – włączam PlayStation” – podsumował.

Popularne

To Top