Świat

Kamil Gradek dołączy do Vini Zabu – KTM

Kamil Gradek
Kamil Gradek / fot. CCC Team

Kamil Gradek, który przez trzy lata związany był z CCC Team, będzie w sezonie 2021 reprezentować barwy ekipy Vini Zabu – KTM. To włoski zespół drugiej dywizji, do którego przed kilkoma dniami oficjalnie trafił inny kolarz polskiej formacji – Jakub Mareczko.

30-letni specjalista w jeździe indywidualnej na czas ma za sobą udany rok, w trakcie którego sięgnął m.in. po mistrzostwo Polski, pokonując samego Macieja Bodnara (BORA-hansgrohe). Wystąpił też w Giro d’Italia, meldując się w czołowej “10” ostatniego, 21. etapu. Dotąd pozostawał jednym z nielicznych kolarzy CCC, którzy wobec rozpadu drużyny nie mieli umowy na sezon 2021.

Ostatecznie, według włoskich źródeł Gradek trafi do Vini Zabu – KTM. Włoska drużyna pochwalić się może niezłym składem, a jej cechą charakterystyczną jest aktywna jazda, czyli coś, z czego Polak jest znany. Wydaje się więc, że w szeregi drużyny powinien się bardzo dobrze wpasować. Dodatkowo, formacja ma bardzo duże szanse, by wystartować w przyszłorocznej edycji Corsa Rosa dzięki “dzikiej karcie”, zobaczyć ją powinniśmy także w innych włoskich wyścigach World Touru.

Przed kilkoma dniami przenosiny do Vini Zabu – KTM potwierdził inny, były kolarz CCC – Jakub Mareczko. Dla niego był to jednak swoisty “powrót do korzeni”, bowiem to w barwach tego zespołu zaczynał zawodową karierę.

To Top