Świat

Remco Evenepoel: “Chcę pojechać Grand Tour. Nieważne, który”

Remco Evenepoel
Remco Evenepoel / fot. Szymon Gruchalski

Remco Evenepoel (Deceuninck – Quick Step) w rozmowie z “Het Laaste Nieuws” zadeklarował, że w sezonie 2021 stanie w końcu na starcie trzytygodniowego wyścigu. Póki co, z uwagi na ciągłą rekonwalescencję nie był jednak w stanie wskazać, którego.

20-latek, który w połowie sierpnia, podczas Il Lombardia wypadł z trasy i doznał pęknięcia miednicy wraca do pełni sił nad wyraz szybko. Od ubiegłej niedzieli trenuje w hiszpańskim Calpe, a jak powiedział “Het Laaste Nieuws”, jego aktualna dyspozycja “przewyższa oczekiwania”.

“Czuję się na rowerze coraz pewniej, a moc wraca. Oczywiście, pracy wciąż jest dużo. W zasadzie osiem tygodni przeleżałem w łóżku. Trzeba sprawić, by zeszła ze mnie rdza” – mówił, dodając, że wypadek podczas włoskiego monumentu nie pozostawił w jego psychice żadnego urazu.

“Nie boję się, a podczas treningów w Calpe tylko utwierdziłem się w tym przekonaniu. Poza tym, już wcześniej to zauważyłem, kiedy w trakcie Tour de France z podziwem patrzyłem na umiejętności zjazdowe Marca Hirschiego” – podkreślił, wspominając szaleńcze szarże niewiele starszego od siebie Szwajcara.

Pytany o datę powrotu do peletonu nie był w stanie konkretnie odpowiedzieć. Zaznaczył jednak wyraźnie, że w 2021 chciałby wystartować w wyścigu trzytygodniowym, a dodatkowo – pojawić się na igrzyskach olimpijskich. “Chcę pojechać w Grand Tourze. Nieważne, którym. Czekam na to z niecierpliwością” – mówił.

Jak dotąd poznaliśmy trasę tylko jednej z trzytygodniowych imprez – Tour de France. Zdaje się ona sprzyjać predyspozycjom Remco, choć z drugiej strony – otwartą chęć walki o klasyfikację generalną zgłosił już jego kolega z zespołu, aktualny mistrz świata – Julian Alaphilippe.

Popularne

To Top