Świat

Łukasz Wiśniowski blisko kontraktu z Qhubeka-Assos

Łukasz Wiśniowski
Łukasz Wiśniowski / fot. CCC Team

Jak udało się ustalić Karolowi Dziamborowi, Łukasz Wiśniowski (CCC Team) jest bliski wypracowania porozumienia z ekipą Qhubeka-Assos, która w sezonie 2020 występowała jako Team NTT. Nie jest jasne, jak długą umową Polak miałby się związać z drużyną.

28-letni “Wiśnia” trafił do ekipy CCC przed startem sezonu 2019, po dwóch latach spędzonych w Team Sky. Docelowo miał być ważnym wsparciem dla Grega Van Avermaeta podczas północnych klasyków, z szansą na “wolną rękę” podczas niektórych imprez. Podobnie jak większość kolarzy z ekipy, spisywał się jednak nieco poniżej oczekiwań.

Po tym, jak jasnym stało się, że polski sponsor nie będzie nadal wspierać zespołu, Wiśniowski zmuszony był poszukać nowego pracodawcy. Według ustaleń członka naszej redakcji, Karola Dziambora, jest bliski porozumienia z drużyną Qhubeka-Assos, która w sezonie 2020 występowała jako Team NTT. Ekipa z Republiki Południowej Afryki swój byt oficjalnie zabezpieczyła dopiero przed kilkoma dniami, ale wszystko wskazuje na to, że nadal występować będzie jako zespół najwyższego szczebla – World Team.

W barwach drużyny (której skład wciąż jest dużą zagadką) Polak ma realne szanse, by być ważnym zawodnikiem podczas kampanii północnych klasyków. Na rynku nie pozostało już bowiem wielu wolnych specjalistów w tej materii, których jednoznacznie uznać można za lepszych od “Wiśni”.

To Top