Polska

Bryksy Cross Gościęcin: Kata Blanka Vas i Marek Konwa wygrywają

Zwycięstwami węgierki Katy Blanki Vas w elicie kobiet oraz Marka Konwy w elicie mężczyzn zakończyły się najważniejsze wyścigi niedzielnego Bryksy Cross w Gościęcinie – jedynej polskiej imprezy przełajowej z rangą UCI.

Vas i Konwa byli faworytami rywalizacji i niespodzianka ani przez chwilę nie wchodziła w grę. Zawodniczka z Węgier, która niedawno zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy U23, narzuciła mocne tempo i odjechała rywalkom. Więcej emocji było za jej plecami. Druga przyjechała Suzanne Verhoeven, a trzecia była Pauliena Rooijakkers do ostatnich metrów goniona przez Barbarę Borowiecką. Najlepsza z Polek w końcówce zmagań wyprzedziła piątą ostatecznie Nikolę Bejgerovą, która w piątek i sobotę wygrywała w Kędzierzynie Koźlu. Szósta była Zuzanna Krzystała.

Konwa również szybko odjechał rywalom i z każdym okrążeniem powiększał przewagę nad drugim Bartoszem Miklerem. Zawodnik z Jarocina odjeżdżał za to 19-letniemu Woutowi Vervoortowi i właśnie ta trójka stanęła na podium. W czołówce uplasowali się też m.in. Patryk Stosz i Hugo Jot. Francuz przewrócił się na starcie, ale potem pokazał się z bardzo dobrej strony i odzyskiwał stracone pozycje.

Na popołudnie zaplanowano zmagania w kategoriach masters.

Popularne

To Top