Świat

Jakub Mareczko oficjalnie kolarzem Vini Zabu – KTM

Jakub Mareczko
Jakub Mareczko / fot. CCC Team

Jakub Mareczko w sezonie 2021 będzie reprezentować barwy ekipy Vini Zabu – KTM. To w jej barwach w sezonie 2015 urodzony w Jarosławiu sprinter rozpoczął zawodową karierę.

Dla 26-latka zakończony niedawno sezon był dość udany. Zdołał on odnieść trzy zwycięstwa, wszystkie – na trasie Tour de Hongrie (2.1). Zaliczył także etapowe podium podczas Giro d’Italia. Mimo to na szczeblu World Touru utrzymać mu się nie udało.

Włoch łączony był pierwotnie z drużyną Alberto Contadora – EOLO-Kometa, lecz ten transfer spalił na panewce. Zamiast tego zasili on szeregi Vini Zabu – KTM, czyli drużyny, w której wszystko się zaczęło.

W barwach drużyny drugiej dywizji sprinter powinien mieć sporo szans na kolejne sukcesy, także podczas włoskich imprez World Touru. Możliwy jest także start w Giro d’Italia, choć tu spełnione muszą być dwa warunki – dzika karta dla Vini (a konkurencja będzie duża) oraz zaufanie władz zespołu, które w przeszłości potrafiły na Corsa Rosa budować ekipę właśnie pod Mareczko, by następnie – po jego wycofaniu – zostać z niczym.

To Top