Świat

Team NTT zmienia się w Qhubeka Assos

Ekipa, znana obecnie jako Team NTT oficjalnie ogłosiła, że w sezonie 2021 jej sponsorami tytularnymi zostaną organizacja non-profit Qhubeka oraz marka odzieżowa Assos.

Dla zespołu jest to swego rodzaju “powrót do korzeni”, bowiem Qhubeka była jego sponsorem tytularnym w latach 2011-2015. To właśnie wsparcie fundacji pozwoliło tej drużynie jako pierwszemu zespołowi z Afryki stanąć na starcie Tour de France (2015). Dodatkowy sponsor – Assos – także nie ma zamiaru poprzestać na finansowaniu grupy i chce zaangażować się w rozwój kolarstwa na Czarnym Lądzie.

“Cieszę się, że wciąż możemy dawać ludziom nadzieję i szansę, współpracując z Qhubeką. Nie mogę się też doczekać współpracy z Assos. Rower wciąż będzie dla wielu osób na zmianę życia, na wolność i zdrowie. To od zawsze było coś więcej, niż nastawiona na zwycięstwa drużyna” – mówił w komunikacie prasowym Douglas Ryder, szef zespołu.

Póki co nie wiadomo, czy ekipa pozostanie na szczeblu World Teams, czy może jeździć będzie jako ProTeam (drugiej dywizji). Dużą zagadką jest też jej skład – na ten moment kontrakty na sezon 2021 posiada zaledwie ośmiu kolarzy.

To Top