Świat

Astana – Premier Tech pozyskała sześciu kolarzy

Samuele Battistella
Samuele Battistella - fot. Damian Murphy, NTT Pro Cycling

O pozyskaniu sześciu nowych kolarzy poinformowała w czwartek Astana. Do kazachsko-kanadyjskiej grupy dołączyli młodzi zawodnicy.

W przyszłym roku Astanę reprezentować będą mistrz świata U23 sprzed roku Samuele Battistella i jego koledzy z NTT Pro Cycling Stefan de Bod i Matteo Sobrero, 19-letni Andrea Piccolo z Team Colpack Ballan, Benjamin Perry z Israel Cycling Academy oraz mistrz Hiszpanii do lat 23 Javier Romo.

Z tego grona najbardziej znany jest Battistella. – Jestem bardzo szczęśliwy, że dołączam do drużyny. Nie mam konkretnych celów na nowy sezon. Chcę być po prostu w dobrej formie i dawać z siebie 110% w każdym wyścigu – mówi Włoch, który z nową grupą podpisał dwuletni kontrakt.

W środę Astana – Premier Tech (pod taką nazwą będzie jeździła grupa w sezonie 2021) poinformowała, że do zespołu dołączą też Yevgeniy Fedorov i Gleb Brussenskiy, którzy spędzili ostatnie dwa lata w Vino – Astana Motors. Kontrakty przedłużyli też Vadim Pronskiy (na dwa lata), Yevgeniy Gidich, Dmitriy Gruzdev, Yuriy Natarov, Nikita Stalnov i Artyom Zakharov (wszyscy na rok), a ważne umowy mają m.in. Jakob Fuglsand, Aleksandr Vlasow i Fabio Felline. Wciąż nieznana pozostaje przyszłość Miguela Angela Lopeza, Alekseya Lutsenko i braci Izagirre.

Popularne

To Top