Świat

Louis Meintjes nowym kolarzem Circus-Wanty Gobert

Louis Meintjes
Louis Meintjes = Ben Broomfield/ mat. prasowe NTT Pro Cycling

Circus-Wanty Gobert buduje skład na sezon 2021. Zespół, który przejmuje licencję CCC Team, pozyskał Louisa Meintjesa.

“W ten sposób wzmacniamy nasz skład na wyścigi w górach. Louis jest już dojrzałym zawodnikiem i nowe środowisko na pewno zmotywuje go, aby osiągnąć jeszcze wyższy poziom” – stwierdził menadżer zespołu Aike Visbeek.

Początki Meintjesa w WorldTourze były udane. W latach 2015-2017 plasował się w pierwszej dziesiątce Tour de France (dwukrotnie) i Vuelta a Espana. W ostatnich trzech sezonach, po transferze do Team Dimension-Data (obecnie NTT Pro Cycling), jeździł jednak zdecydowanie gorzej i plasował się na odległych miejscach.

Czytaj także: Transfery drużyny WorldTeams na sezon 2021

– “Przyjście do Circus-Wanty Gobert  to nowe wyzwane w mojej karierze. Dla mnie wszystko zaczynało się w Belgii i nie mogę się już doczekać powrotu do tamtejszej kultury” – mówi 28-latek.

Circus-Wanty Gobert nie będzie pierwszą belgijską grupą dla Meintjesa, który jeszcze przed przejściem na zawodowstwo jeździł w UC Seraing oraz w młodzieżowej formacji Lotto Belisol.  W nowym roku kolarz z RPA ma skupić się na Grand Tourach i tygodniówkach takich jak Volta a Catalunya czy Criterium du Dauhpine. – “Nie mogę się już doczekać, aż poznam kalendarz na nowy sezon” – zapowiada Meintjes.

To Top