Polska

Bogata lista startowa “Bryksy Cross” w Gościęcinie

Wiele ciekawych nazwisk pojawi się już w tę niedzielę w Gościęcinie w ramach Super Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym. “Bryksy Cross” to jedyna w naszym kraju impreza przełajowa z rangą UCI C2.

Listę startową otwiera orliczka Blanka Vas – węgierska wicemistrzyni świata w kolarstwie przełajowym oraz wicemistrzyni Europy w kolarstwie górskim. 19-latka to węgierski multitalent, gdyż sukcesu odnosi także na szosie.Pauline Rooijkkares to Holenderka, która na co dzień reprezentuje WorldTourową ekipę CCC-Liv. Ważnym punktem lisy startowej elity kobiet będzie także uczestniczka tegorocznych mistrzostw Europy – Nikola Bejgerova.

W elicie mężczyzn także spodziewać się możemy ciekawych nazwisk – Wout Vervoort (Belgia), Vincent Oger (Belgia), Justin Laevens (Belgia), Hugo Thirothel (Francja), Cyprien Gilles (Francja) czy Hugo Jot (Francja) to zawodnicy, którzy postarają się nawiązać walkę z mistrzem Polski Markiem Konwą oraz Bartoszem Miklerem. Na starcie staną także kolarze ekip szosowych – Patryk Stosz (Voster ATS Team), Maciej Paterski (Wibatech Merx), a także Adam Żuber (Mazowsze Serce Polski Team).

Już w tę niedzielę odbędzie się wyjątkowy wyścig – “Bryksy Cross” w Gościęcinie to jedyna w Polsce impreza przełajowa z…

Opublikowany przez KarolDziambor Czwartek, 19 listopada 2020

Podobnie w juniorze, Francuz Mateo Jot wygrywał “Bryksy Cross” już rok temu, a Gustaw Wang to mistrz Danii w jeździe indywidualnej na czas. Godni uwagi są także Paul Anchain (Francja), Filip Mard (Szwecja) oraz Pavel Jindrich (Czechy).

Organizator wyścigu zapewnił relację internetową ze zmagań, która prowadzona będzie na kanale YouTube.

Fot, Ethias Cross

Popularne

To Top