Świat

Nowe kontrakty w Astanie. Jest dwóch nowych kolarzy

Astana
Astana

Astana – Premier Tech kompletuje skład na nowy sezon. W środę kazachsko-kanadyjska grupa ogłosiła pozyskanie dwóch nowych kolarzy oraz przedłużenie umowy z sześcioma kolejnymi.

Yevgeniy Fedorov i Gleb Brussenskiy spędzili ostatnie dwa lata w Vino – Astana Motors, więc przejście do worldtourowej grupy jest naturalnym krokiem w ich dalszym rozwoju. Obaj mają po 20 lat i podpisali umowy na dwa najbliższe sezony.

– “Miniony sezon mimo pandemii był dla mnie całkiem udany. Odniosłem kilka zwycięstw i rozwinąłem się jako kolarz. Początki w WorldTourze na pewno będą trudne, ale jestem na to gotowy” – mówi Fedorov, który w ostatnich miesiącach wygrywał etapy Tour de Langkawi i Tour du Rwanda. W Tour of Małopolska pokazał się za to Brussenskiy, zajmując 13. miejsce w klasyfikacji generalnej. – “To było dla mnie zaskoczenie, że otrzymałem ofertę. Zawsze marzyłem, aby jeździć dla Astany” – tłumaczy młody kolarz.

W przyszłym sezonie obaj mają dostawać szansę przede wszystkim w klasykach, do których zdaniem kierownictwa ekipy mają duże predyspozycje. Ponadto Brussenskiy ma rozwijać swoje umiejętności sprinterskie.

Kontrakty z Astaną przedłużyli za to Vadim Pronskiy (na dwa lata), Yevgeniy Gidich, Dmitriy Gruzdev, Yuriy Natarov, Nikita Stalnov i Artyom Zakharov (wszyscy na rok). – “Oni udowodnili swoją wartość, więc jesteśmy szczęśliwi, że zostają z nami i nadal będą reprezentować Kazachstan w WorldTourze” – mówi dyrektor Astany Yana Seel.

Od nowego sezonu kazachski zespół ma nazywać się Astana – Premier Tech. Kanadyjskie przedsiębiorstwo sponsoruje grupę od 2017 roku, a teraz postanowiło rozszerzyć współpracę.

To Top