Polska

Kolarstwo przełajowe: Krzystała i Mikler wygrali w Starym Kurowie

Zuzanna Krzystała
Zuzanna Krzystała - fot. strona zawodniczki na Facebooku

W niedzielę w Starym Kurowie odbył się  Ogólnopolski Wyścig w Kolarstwie Przełajowym „Cień Kawczych Gór” (klasa A).

W elicie pod nieobecność zwycięzców sobotniego wyścigu Pucharu Polski triumfowali ci, którzy w Zielonej Górze byli drudzy – Zuzanna Krzystała i Bartosz Mikler. – „Wszystko rozegrało się na ostatniej rundzie. Po asfaltowym odcinku objęłam prowadzenie przy wjeździe na techniczną część trasy. Trzeba było włączyć najwyższe obroty i walczyć do końca o utrzymanie zwycięskiej pozycji” – relacjonuje zawodniczka Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team, która na metę wjechała niemal równo z Barbarą Borowiecką i pół minuty przed Anną Ruzickovą. Za Miklerem uplasowali się za to Adam Żuber (minuta straty) i Mariusz Gil (półtorej minuty).

W kategorii juniorskiej triumfowali Malwina Mul (Azalia Brzóza Królewska) i Pavel Jindrich. Zawodnicy z Czech podobnie jak w Zielonej Górze odgrywali główne role w wyścigach młodszych grup wiekowych – w juniorach młodszych wygrali Vanda Dlaskova wśród dziewcząt i Jan Faltynek wśród chłopców, w młodzikach – Hanka Vikova i Robert Mitas, a w żakach: Karolina Frydrych i Filip Trawnik (Koźminianka).

W przeciwieństwie do imprezy w Zielonej Górze zorganizowano zmagania amatorów. Ze zdecydowaną przewagą, po zdublowaniu większości zawodników, wygrali bracia Szczepaniakowie – pierwszy był Kacper, a drugi Paweł. W kategoriach masters triumfowali Marcin Mróz, Andrzej Kaiser, Wojciech Bartolewski i Andrzej Misina.

To Top