Świat

AG2R zamyka skład na nowy sezon. Dołączył zwycięzca Orlen Nations Grand Prix

nicolas prodhomme
Nicolas Prodhomme - fot. Patrick Berjot / mat. AG2R La Mondiale

Nicolas Prodhomme, który w 2019 roku triumfował w Orlen Nations Grand Prix, podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt. Będzie jeździł w AG2R La Mondiale.

23-letni Francuz w ostatnich miesiącach był stażystą w Cofidisie i wystartował w tym czasie w kilku wyścigach, choć nie osiągał w nich oszałamiających rezultatów. Wcześniej jednak potrafił pokazać się z dobrej strony, wygrywając wspomniane we wstępie Orlen Nations Grand Prix czy plasując się na 4. miejscu w Il Piccolo Lombardia.

– “Powinien dołączyć do nas już w 2020 roku, ale wtedy nie było to możliwe” – mówi szef AG2R La Mondiale Vincent Lavenu. Francuski team od dawna miał Prodhomme’a na oku, gdyż w latach 2018-2019 młody zawodnik jeździł w Chambery Cyclisme Formation, czyli satelickiej drużynie AG2R. – “To świetny zawodnik i cieszę się, że znowu będzie jeździł w naszych barwach. Po jego dołączeniu nasz skład na następny sezon jest skompletowany” – wyjaśnia Lavenu.

Prodhomme, określany jako góral lub puncheur, był też w 2018 roku stażystą w teamie zarządzanym przez Lavenu. Dobrze zna się z m.in. Clementem Champoussinem, którego poznał w Chambery. Oprócz nich przeszłość w tej młodzieżowej formacji mają też Nans Peters, Aurélien Paret-Peintre, Clément Champoussin, Benoît Cosnefroy, François Bidard i Ben Gastauer. – “Jestem bardzo dumny, że będę częścią tej drużyny” – przyznaje 23-latek, który podpisał dwuletnią umowę z grupą.

Francuski zespół, który od następnym sezonu będzie występował jako AG2R Citroen Team, znacznie odświeżył swój skład. W przyszłym roku w drużynie zabraknie Romaina Bardeta, Pierre’a Latoura i Alexisa Vuillermoza, ale w zamian pojawią się Greg van Avermaet, Bob Jungels, Michael Schaer, Marc Sarreau czy Liljan Calmejane.

To Top