Polska

Projekt rządowego rozporządzenia: Zakaz organizacji imprez rowerowych i biegowych

Według opublikowanego na stronie rządowej projektu rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii do 29 listopada obowiązywać będzie zakaz organizowania imprez biegowych i rowerowych.

Rosnąca liczba zakażeń koronawirusem w naszym kraju powoduje, że władze wprowadzają coraz bardziej restrykcyjne obostrzenia. Podczas środowej konferencji prasowej poinformowano m.in. o wprowadzeniu jeszcze bardziej restrykcyjnych zasad dotyczących życia społecznego (m.in. zgromadzenia do maksymalnie pięciu osób) a także o zamknięciu od najbliższej soboty części sklepów w galeriach handlowych.

Tradycyjnie jednak, na dokładny wykaz obostrzeń poczekać musieliśmy do momentu opublikowania projektu rozporządzenia. Ten pojawił się w czwartek w godzinach popołudniowych. Najbardziej interesującym z punktu widzenia wszystkich uprawiających sport jest zapis, według którego obowiązywać będzie od najbliższej soboty do 29 listopada zakaz organizowania imprez biegowych i rowerowych. Czytamy:

Do dnia 29 listopada 2020 r. ustanawia się zakaz organizowania i przeprowadzania wydarzeń sportowych lub współzawodnictwa sportowego polegających na bieganiu, chodzie sportowym lub jeździe na rowerze.

Oznacza to, że jeżeli projekt wejdzie w życie, wszelkie wydarzenia sportowe w świecie kolarstwa i biegów będą musiały zostać odwołane. Wciąż jednak można przekazywać swoje komentarze i uwagi, które mogą wpłynąć na ewentualne zmiany. Można je przesyłać na adres: RMrozp.epidemia@mz.gov.pl

To Top