Świat

Trzech kolarzy CCC Team dołącza do Circus-Wanty

Jan Hirt, Georg Zimmermann i Jonas Koch (obecnie CCC Team) od sezonu 2021 reprezentować będą barwy ekipy Circus-Wanty. Zmiana jest symboliczna, bowiem belgijska formacja przejmuje licencję najwyższego szczebla właśnie od polskiej drużyny.

Mimo, iż nowych pracodawców znalazła już spora część kolarzy CCC, przyszłość kilku z nich wciąż pozostaje zagadką. Nowej drużyny nadal nie ogłosił oficjalnie między innymi zwycięzca etapowy z Giro d’Italia – Josef Cerny. We wtorek wieczorem poinformowano za to o pierwszych zawodnikach, którzy w kolejnych sezonach będą jeździć w drużynie, która przejęła licencję grupy Jima Ochowicza – Circus-Wanty.

Będą to Jan Hirt, Jonas Koch i Georg Zimmermann. “Jan i Georg mają coś, czego w naszej drużynie dotąd brakowało – potrafią świetnie jeździć w górach. Jonas dobrze odnajduje się w każdym terenie i może walczyć w wyścigach jednodniowych, a także być częścią sprinterskiego pociągu” – komentował szef Circus-Wanty, Jean-Francois Bourlart.

Bez kontraktu na sezon 2021 pozostaje jeszcze 10 zawodników CCC Team, w tym – trzech Polaków: Łukasz Wiśniowski, Kamil Gradek i Michał Paluta.

To Top