Świat

Tour Down Under oficjalnie odwołany

Daryl Impey
Daryl Impey / sirotti.it / Tour Down Under

Otwierający kalendarz imprez World Tour na sezon 2021 Tour Down Under został oficjalnie odwołany. Powodem jest rzecz jasna pandemia koronawirusa i obostrzenia z nią związane, wprowadzone na terenie Australii.

Wyścig miał się odbyć w dniach 19-24 stycznia.

“Pracowaliśmy wspólnie z władzami, służbą zdrowia i policją nad tym, by wypracować skuteczną strategię sprowadzenia wyścigu do naszego kraju. Niestety, złożoność sytuacji i ryzyko związane kwarantanną i zamknięciami granic sprawiło, iż uznaliśmy, że zapraszanie zespołów po tak trudnym i stresującym sezonie byłoby proszeniem o zbyt wiele” – napisali organizatorzy w komunikacie.

Tegoroczną edycję wyścigu wygrał Richie Porte (Trek-Segafredo), pokonując Diego Ulissiego (UAE Team-Emirates) i Simona Geschke (CCC Team).

Odwołany został także (z takich samych powodów) klasyk Cadel Evans Great Ocean Road Race, planowany na 2 lutego i również zaliczany do cyklu World Tour.

Warto dodać, że restrykcyjna, australijska polityka dotycząca walki z koronawirusem jest skuteczna. Niedziela jest pierwszym dniem od pięciu miesięcy, w którym nie stwierdzono ani jednego przypadku zakażenia.

To Top