Świat

Odświeżony Tour de Pologne. “Zmieniamy strategię”

Tour de Pologne
Tour de Pologne / fot. Szymon Gruchalski

Czesław Lang w rozmowie z Kamilem Wolnickim z “Przeglądu Sportowego” poinformował, że trasa przyszłorocznej edycji Tour de Pologne będzie znacznie różniła się od tej, do której zdążyliśmy się w ostatnich latach przyzwyczaić.

Jedyna polska impreza najwyższego szczebla w ostatnich sezonach prowadzona była po szosach Małopolski i Górnego Śląska, pomijając pozostałe regiony kraju. Spotykało się to z dużą krytyką ze strony kibiców, którzy argumentowali, że w tej sytuacji nazwa wyścigu – Tour de Pologne – brzmi lekko ironicznie.

Sytuacja zmieni się jednak w sezonie 2021. Czesław Lang poinformował, że wyścig zagości we wschodnich regionach kraju. “Rozmawiałem z marszałkami województw Podkarpackiego i Lubelskiego. Chcemy, wzorem choćby Tour de France, promować cały region i przy okazji wyścigu pokazywać także zabytki i kulturę. To dobry czas na takie rzeczy. Obaj są bardzo zainteresowani promocją swojego regionu” – mówił w rozmowie z Kamilem Wolnickim z “Przeglądu Sportowego”.

“Tworzymy imprezę, która daje szansę przeżywania emocji sportowych, bo na starcie są kolarze największych grup świata, ale i w pewnym sensie estetycznych, bo naprawdę pokazujemy Polskę od najlepszej strony” – dodawał.

Tour de Pologne 2021 ma się odbyć w dniach 9-15 sierpnia.

Popularne

To Top