Świat

Uciekinier z Giro ma nowy zespół. Ben O’Connor w AG2R Citroen Team

Ben O'Connor
Ben O'Connor / fot. Team NTT

Ben O’Connor, który z doskonałej strony pokazał się na ostatnich etapach Giro d’Italia, ma nowego pracodawcę. Australijczyk będzie kontynuował karierę w AG2R Citroen Team.

Jeszcze tydzień temu temu przeciętny kibic kolarstwa mógł nie kojarzyć zawodnika z Antypodów, jednak ostatnie dni były dla O’Connora niezwykle udane. Przede wszystkim wygrał on środowy etap Giro z metą w Madonna di Campiglio. Dzień wcześniej był drugi, a w czwartek także długo uciekał i ostatecznie uplasował się na 15. miejscu. W ten sposób zdecydowanie podwyższył wartość medialną transferu ogłoszonego w piątek przez francuską grupę.

Zobacz także: Transfery drużyn WorldTeams na sezon 2021

– „Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do AG2R Citroen Team. Będę mógł poznać nową kulturę, nowych kolegów z zespołu i inny sposób ścigania” – stwierdził O’Connor, którzy przyznał też, że dotąd o Francji wiedział niewiele, za wyjątkiem wakacji, które spędzał z rodzicami w Alpach. – „Wiem jednak, że AG2R Citroen Team to jeden z zespołów z najdłuższą historią w peletonie. Po dołączeniu Citroena grupa ma świetne perspektywy na przyszłość” – mówił Australijczyk.

Po zmianie teamu O’Connor nadal będzie jeździł na rowerach BMC, które zostało partnerem zespołu na najbliższe trzy lata. Australijczyk, który podpisał roczną umowę, zamierza skupić się na startach w wyścigach etapowych.

Niespełna 25-letni kolarz jeździ zawodowo od 2015 roku. Przez ostatnie cztery sezony związany był z Team Dimension Data/NTT Pro Cycling. Odniósł w tym czasie cztery zwycięstwa – na wspomnianym etapie Giro, a także na Tour of The Alps, Tour of Austria i Etoile de Besseges.

Szef francuskiego zespołu Vincent Lavenu przyznaje, że grupa poszukiwała kolarza o takiej właśnie charakterystyce. – „Byliśmy z nim w kontakcie od dwóch sezonów. Nie skończył jeszcze 25 lat, a już potwierdził swój potencjał” – wyjaśnił Lavenu.

To Top