Polska

Nowe zasady bezpieczeństwa. Zgromadzenia publiczne powyżej 5 osób zakazane

Ministerstwo Zdrowia podczas piątkowej konferencji prasowej poinformowało o nowych obostrzeniach, wprowadzonych w walce z koronawirusem. Jednym z nich jest wchodzący w życie od soboty (24.10) zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób, który oznacza, że treningi grupowe możliwe będą tylko w ramach klubów bądź “współzawodnictwa sportowego”.

Począwszy od soboty cała Polska znajdzie się w tzw. “czerwonej strefie” z bardzo restrykcyjnymi obostrzeniami dotyczącymi gastronomii, działalności basenów i siłowni czy życia społecznego. Ograniczenia dotkną także sportu – współzawodnictwo możliwe jest wyłącznie bez udziału publiczności. Jeżeli chodzi o aspekt kolarski – ograniczone zostanie przeprowadzanie treningów grupowych, gdyż wprowadzony zostaje zakaz zgromadzeń powyżej pięciu osób.

Podczas przejażdżek mających “rekreacyjny” charakter konieczne jest ponadto zakrywanie ust i nosa. Jak czytamy na rządowej stronie:

“Obowiązek zakrywania ust i nosa dotyczy osób uprawiających sport rekreacyjnie. Jeżdżąc na rowerze musisz zakładać maseczkę. Nie musisz mieć maseczki, np. gdy  biegasz lub jeździsz na rowerze po terenie lasu, parku, zieleńca, ogrodu botanicznego, ogrodu zabytkowego, rodzinnego ogródka działkowego i plaży”

To Top