Świat

Rafał Majka: “Mam nadzieję, że jutro będę czuł się lepiej”

Tour de Pologne 2020 - 76th Edition - 4th stage Bukowina Resort - Bukowina Tatrzanska 152.9 km - 08/08/2020 - Rafal Majka (POL - Bora - Hansgrohe) - photo Ilario Biondi/BettiniPhoto©2020

Rafal Majka (BORA-hansgrohe) ukończył 17. etap Giro d’Italia w grupie faworytów klasyfikacji generalnej. Polak przed jego startem narzekał na problemy żołądkowe, a na finiszu przyznał, że nie czuł się zbyt dobrze.

Odcinek z metą w Madonna di Campiglio miał ponad 5000 metrów przewyższenia. Wymagające podjazdy mogły być dla faworytów do zwycięstwa okazją na ataki, toteż informacja o gorszym samopoczuciu “Zgreda” była niepokojąca. Na szczęście nie doszło jednak do wymiany ciosów, a Polak spokojnie wjechał na finisz obok lidera klasyfikacji generalnej, Joao Almeidy (Deceuninck – Quick Step).

“To był dla mnie trudny dzień. Nie byłem w najlepszej formie” – mówił Majka, cytowany przez biuro prasowe zespołu. “Walczyłem i udało mi się dojechać z grupą liderów. Mam nadzieję, że jutro będę czuć się lepiej” – dodał.

W czwartek kolarze pokonają najtrudniejszy z etapów, jakie pozostały do końca zmagań, wspinając się m.in. na Passo dello Stelvio.

Popularne

To Top