Świat

Giro d’Italia: Zmiana trasy 20. etapu, Francja nie chce wpuścić peletonu

Giro d'Italia
Giro d'Italia

Organizatorzy Giro d’Italia poinformowali o zmianie trasy 20. etapu wyścigu. Oficjalnym powodem jest brak zgody francuskich władz na przekroczenie przez peleton granicy i wjazd do ich kraju.

Przedostatni i być może kluczowy akt zmagań pierwotnie miał liczyć 198 kilometrów. Po starcie z Alby kolarze mieli udać się na zachód, przekroczyć francuską granicę na przełęczy Colle Agnello (23 km, 6,6%), przejechać Col de l’Izoard (13 km, 7,3%) i skierować się na wschód w kierunku mety w Siestere.

Niestety, francuskie władze odmówiły wjazdu peletonu z uwagi na obostrzenia związane z koronawirusem, toteż organizatorzy zmuszeni zostali do zmiany planów. Zamiast przejazdu na tamtejszą stronę, stawka od razu ruszy w stronę Siestere i podjedzie nań trzy razy: po raz pierwszy od strony Perosy (6,1 km, 6,7%), a dwa kolejne – od Cesany (11 km, 6,1%). Tym samym etap stanie się zdecydowanie mniej wymagający.

Informacja o zmianie trasy oznacza w praktyce, że ostatnią szansą na mogące mieć bardzo poważny wpływ na klasyfikację generalną ataki w górach nadejdzie w czwartek, na etapie, podczas którego kolarze pokonają m.in. przełęcz Stelvio.

Popularne

To Top