Świat

Kamil Małecki: “Byłem blisko trzeciego miejsca”

Kamil Małecki
Kamil Małecki / fot. Szymon Gruchalski

Kamil Małecki (CCC Team) ukończył 16. etap Giro d’Italia na znakomitym, czwartym miejscu. Polak, który jechał w ucieczce dnia, był ze swojego występu zadowolony, choć jednocześnie miał małe poczucie niedosytu.

24-latek z Bytowa, który od sezonu 2021 będzie reprezentować barwy Lotto Soudal mógł zapisać wtorkowy odcinek w swoim notesie już dawno temu. Jego profil zdawał się bowiem niemal idealnie odpowiadać preferencjom Polaka. I faktycznie, znalazł się on w odjeździe, niemal do końca licząc się w walce o triumf etapowy.

“Jestem bardzo zadowolony ze swojego występu. Czwarte miejsce na tak trudnym i długim etapie to dobry wynik, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że to mój pierwszy Grand Tour, a my jesteśmy już w trzecim tygodniu zmagań” – mówił Małecki, cytowany przez biuro prasowe swojej drużyny.

“Myślę, że pokazałem, iż w czasie wyścigu mogę zyskiwać formę i liczyć się w grze o zwycięstwa etapowe” – dodał, dziękując również za wsparcie innemu kolarzowi CCC Team w odjeździe, Joey’owi Rosskopfowi. Żałował także, że minimalnie przegrał walkę o trzecie miejsce z Enrico Battaglinem (Bahrain-McLaren). “Byłem blisko, szkoda” – podsumował.

To Top