Świat

Vuelta a Espana: Dwóch Polaków w składzie CCC Team

Michał Paluta
Michał Paluta / fot. CCC Team

Ekipa CCC Team oficjalnie zaprezentowała skład, w którym wystartuje w swoim pożegnalnym Grand Tourze – Vuelta a Espana. Znalazło się w nim miejsce dla dwóch Polaków: Łukasza Wiśniowskiego i Michała Paluty.

Polska grupa, w której składzie brakuje zawodników zdolnych do walki o klasyfikację generalną, nastawia się na bój o zwycięstwa etapowe. Zdecydowała się więc na zróżnicowany skład, w którym znalazło się miejsce zarówno dla niezłych “górali”, zawodników bardzo walecznych, jak i sprintera.

W trudnym terenie CCC liczyć będzie przede wszystkim na Jana Hirta, Georga Zimmermanna i Francesco Ventoso. W nieco łatwiejszym terenie po ucieczce wygrać może Simon Geschke, Łukasz Wiśniowski czy Michał Paluta. Jazda indywidualna na czas to domena Willa Barty, a w sprinterskich finiszach powalczy Jakub Mareczko.

“Wiemy, że będzie to trudny wyścig, a ściganie w listopadzie będzie dla nas zupełnie nowym doświadczeniem. Jesteśmy bardzo zmotywowani. To, że nie zabieramy do Hiszpanii zawodnika z celem walki o klasyfikację generalną daje nam wolność” – mówił Piotr Wadecki, cytowany przez biuro prasowe drużyny.

Skład CCC Team na Vuelta a Espana: Jan Hirt, Georg Zimmermann, Francesco Ventoso, Łukasz Wiśniowski, Michał Paluta, Will Barta, Jakub Mareczko, Simon Geschke

Popularne

To Top