Świat

Mistrzostwa Europy MTB: Nino Schurter wygrywa po walce

Nino Schurter
Nino Schurter - fot. Scott SRAM MTB Racing

Nino Schurter został mistrzem Europy. Szwajcar wygrał sobotni wyścig w Monte Tamaro, pokonując w walce o złoto Titouana Carod.

Dla byłego już mistrza świata ostatnie tygodnie nie były udane. Brak zwycięstwa w Pucharze Świata oraz utrata tęczowej koszulki na rzecz Jordana Sarrou nie oznaczały jednak, że Szwajcara należy już skreślać. 34-latek od początku sobotniego wyścigu o mistrzostwo Europy znajdował się w czołówce i w końcu odjechał razem z rodakiem Mathiasem Flueckigerem i Francuzem Titouanem Carod.

Tę trójkę cały czas bezskutecznie gonił Luca Braidot, którego – również bez efektu – próbował doścignąć Sarrou. Na przedostatnim okrążeniu z prowadzącej grupki odpadł długo jadący na pierwszej pozycji Flueckiger. Na czoło wyszedł Schurter. Carod trzymał się na jego kole i na ostatniej pętli zaatakował. Szwajcar jednak nie odpuścił i na ostatnich kilkuset metrach przeprowadził decydującą akcję, odważnie mijając Francuza na zakręcie tuż przed zjazdem. Z daleka wejście wyglądało dość agresywnie, ale na mecie Carod nie miał żadnych pretensji do Schurtera.

Najlepszy z Polaków Krzysztof Łukasik był 24. ze stratą czterech i pół minuty do Schurtera. Szesnaście sekund po nim wjechał na metę Bartłomiej Wawak (25. miejsce). Filip Helta był 35. ze stratą 8:49.

Mistrzostwa Europy MTB – wyścig elity mężczyzn
1. Nino Schurter (Szwajcaria) – 1:27:25
2. Titouan Carod (Francja) – +00:09
3. Mathias Flueckiger (Szwajcaria) – +00:48

Popularne

To Top