Świat

Michael Matthews z koronawirusem

Huy - Belgium - wielrennen - cycling - cyclisme - radsport - Michael Matthews (Australia / Team Sunweb) pictured during the 83rd UCI World Tour La Fleche Wallonne - cycling race with start in Ans and finish at the Mur de Huy on April 24, 2019 in Huy, Belgium, 24/04/2019 - photo Davy Rietbergen/Cor Vos © 2019

Michael Matthews (Team Sunweb) nie będzie kontynuować rywalizacji w Giro d’Italia. Australijczyk miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Badanie przeprowadzone zostało w poniedziałek.

“Bling” radził sobie jak dotąd podczas Corsa Rosa dobrze, ocierając się o zwycięstwa etapowe. Był też uznawany za jednego z głównych faworytów wtorkowego, 10. etapu, do którego jednak nie przystąpi. Powodem jest pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Badanie przeprowadzono w poniedziałek, w trakcie dnia przerwy, kiedy obowiązkowo przejść je musieli wszyscy zawodnicy i członkowie ekip. Jak poinformował Team Sunweb, był to jedyny pozytywny wynik w całym zespole. Będzie on zatem kontynuować rywalizację.

Wcześniej, tego samego dnia o wycofaniu się z wyścigu poinformowała drużyna Mitchelton-Scott. Za burtą znalazł się też kolarz Jumbo-Visma, Steven Kruijswijk – również z pozytywnym wynikiem testu.

To Top