Świat

Greg Van Avermaet wróci już za tydzień? “Jest coraz lepiej”

Greg van Avermaet
Greg van Avermaet / fot. CCC Team

Greg Van Avermaet (CCC Team) podczas Liege-Bastogne-Liege leżał w kraksie, w wyniku której doznał złamania trzech żeber i jednego z kręgów. Pierwsze diagnozy mówiły, że 35-latek w tym sezonie nie pojawi się już w peletonie, tymczasem lekarz polskiej formacji, Valerio Piva nie wyklucza, że Belg mimo obrażeń… już w weekend pojedzie w Ronde Van Vlaanderen.

Aktualny mistrz olimpijski w tym sezonie nie zaznał jeszcze smaku zwycięstwa. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że swoich szans miał jak dotąd stosunkowo niewiele – pandemia koronawirusa sprawiła, że niemal cała kampania północnych klasyków przesunięta została na jesień. Kiedy już mógł rozwinąć skrzydła w swoich ulubionych wyścigach, podczas “Staruszki” zaliczył upadek, doznając bardzo poważnych obrażeń.

Van Avermaet ma złamane trzy żebra i jeden z kręgów, a ponadto – lekko zapadnięte płuco i zerwane więzadło barku. Pierwsze diagnozy wykluczały, by rutyniarz mógł się jeszcze w tym sezonie pojawić na szosie. Jak poinformował jednak lekarz CCC Team, Valerio Piva, taki scenariusz nie jest wykluczony. Co więcej, Greg miałby wystartować w odbywającym się 18 października Ronde Van Vlaanderen.

“Słyszałem, że Greg ma się coraz lepiej. Jeżeli otrzyma zielone światło od lekarzy, będzie mógł wystartować w De Ronde” – mówił Piva, cytowany przez “Het Nieuwsblad”.

Popularne

To Top