Świat

Giro d’Italia: Alex Dowsett wygrał ósmy etap

Alex Dowsett
Alex Dowsett / fot. Israel Start-Up Nation

Alex Dowsett (Israel Start-Up Nation) wygrał po ucieczce ósmy etap Giro d’Italia.

Ósmy akt rywalizacji w Italii liczył dokładnie 200 kilometrów. Trasa poprowadzona była zachodnim brzegiem Półwyspu Apenińskiego, a poza premią 2. kategorii, usytuowaną w środkowej części dystansu brakowało na niej większych trudności. Wydawało się, że swoją szansę po raz kolejny będą mieć sprinterzy.

źr. La Flamme Rouge

Niedługo po starcie zawiązała się ucieczka, w skład której weszli: Simone Ravanelli (Androni Giocattoli), Joey Rosskopf (CCC Team), Matthias Brandle, Alex Dowsett (obaj Israel Start-Up Nation), Matthew Holmes (Lotto Soudal) i Salvatore Puccio (Ineos Grenadiers). Peleton był spokojny i pozwolił grupie odjechać aż na 12 minut. Co ciekawe, nikt specjalnie nie kwapił się do gonienia odjazdu, przez co utrzymywał on swoją przewagę. Kiedy 25 kilometrów od mety wciąż wynosiła ona 10 minut jasnym było, że to w ucieczce znajduje się zwycięzca etapu.

20 kilometrów od mety zaatakował Dowsett, który wypracował około 15 sekund przewagi. Z każdym kilometrem jego zapas rósł a jako, iż Brytyjczyk jest znakomitym czasowcem jasnym było, że tak wypracowanej przewagi z rąk nie wypuści. 10 kilometrów od mety atakować z ucieczki próbowali Puccio, Rosskopf i Holmes, ale nic nie wskórali.

Dowsett miał sytuację pod pełną kontrolą i spokojnie utrzymał wystarczający zapas.

Popularne

To Top