Świat

Ministerstwo Zdrowia: Uprawianie sportu możliwe bez zakrywania twarzy

Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia poinformował w trakcie piątkowej konferencji prasowej, że nakaz zakrywania twarzy, który od soboty powraca na terenie całego kraju nie będzie dotyczyć uprawiania sportu.

Przypomnijmy: od 10 października cały kraj wejdzie w skład tzw. “strefy żółtej”, w której obowiązywać będą specjalne obostrzenia, wprowadzone w celu walki z pandemią koronawirusa. Wśród nich znajdzie się obowiązek zakrywania twarzy w przestrzeni publicznej. Informacja o tym pojawiła się w czwartek i (jak to zazwyczaj w takich wypadkach było) okazała się dość nieprecyzyjna.

Rząd nie poinformował bowiem, czy nakaz zakrywania twarzy dotyczyć będzie również osób uprawiających sport. Przekazano jedynie, że nie będzie obowiązywać w lasach, parkach i na plażach. W piątek Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia poinformował jednak, że w trakcie uprawiania sportu maski nie będą konieczne.

“Co do przestrzeni leśnej, parków, zieleńców, to tutaj oczywiście maseczki nie obowiązują. Przy uprawianiu sportu również nie” – mówił rzecznik, cytowany przez telewizję TVN24.

To Top