Świat

Fenomenalny Tom Pidcock. Znowu wygrał!

tom pidcock
Podium mistrzostw świata U23 mężczyzn - fot. UCI MTB

Tom Pidcock nie przestaje zachwycać. Brytyjczyk, który wcześniej z powodzeniem startował na szosie i w przełajach, został mistrzem świata do lat 23 w kolarstwie górskim. To jego czwarte zwycięstwo w ciągu zaledwie 9 dni.

Brytyjczyk w ostatnich tygodniach błyszczy formą. Najpierw w debiucie w Pucharze Świata wygrał dwa wyścigi U23 w Nowym Mieście na Morawach, a jazdę w Leogang rozpoczął od triumfu w wyścigu na rowerach elektrycznych. Był też faworytem zmagań w U23. Niespodzianki nie było. Najdłużej tempo Pidcocka wytrzymał Christopher Blevins, ale i jemu Brytyjczyk odjechał. Na metę przybył niespełna dwie minuty przed Blevinsem i trzy przed Joelem Rothem.

Na 26. miejscu zawody ukończył Stanisław Nowak. Karol Ostaszewski był 47., a Piotr Kryński – 55.

W czwartek odbyły się wyścigi w kategorii juniorskiej. Rywalizację pań zdominowała reprezentantka gospodyń Mona Mitterwallner, która wygrała z blisko dwiema minutami przewagi nad Niemką Luisą Dauberman. Trzecia była Czeszka Aneta Novotna.

Najlepsza z Polek Patrycja Zawierta była 15. Milena Drelak przyjechała na 21 miejscu, a Matylda Szczecińska – na 29. W przypadku tej ostatniej na przeszkodzie stanęły problemy sprzętowe – dwa dni przed startem Szczecińska złamała ramę i jechała na pożyczonym rowerze. Kilka razy spadł jej łańcuch, a do tego doszło jeszcze kilka upadków i ogólny stres.

Złoto wśród juniorów zdobył Lennart-Jan Krayer (Niemcy), który wyprzedził Janisa Baumanna (Szwajcaria) i prowadzącego na początku wyścigu Lucę Martina (Francja). Maciej Dąbrowski był 58., Konrad Gola – 65., a Krzysztof Klimek – 70.

W sobotę odbędą się wyścigi elity. Panie startują o 12:15, a panowie o 14:45. Transmisja w redbull.tv.