Polska

Wraca obowiązek zasłaniania ust i nosa na terenie całego kraju

Podczas czwartkowej konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od 10 października (sobota) przepisy obowiązujące dotychczas w tzw. “strefie żółtej” obowiązywać będą na terenie całego kraju. Oznacza to m.in. konieczność zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Pamiętajcie, by podczas treningów mieć ze sobą komin lub bandanę!

W czwartek, 8 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w całym kraju stwierdzono ponad 4000 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Jak poinformował Morawiecki, zdecydowano się wprowadzić obostrzenia z tzw. “strefy żółtej” na terenie całego kraju, gdyż i tak musiałyby one objąć ponad sto powiatów (ponad 25% wszystkich, nie uwzględniając tzw. “czerwonych stref”).

Zdjęcie
źr. Ministerstwo Zdrowia

Wśród obostrzeń, które wejdą w życie od soboty jest m.in. obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Nie będzie on obowiązywać w lasach, parkach czy na plażach. Trzeba więc pamiętać, by podczas treningów (zwłaszcza na szosie) mieć ze sobą bandanę lub komin, co ochronić może przed potencjalnym mandatem.

Według informacji Ministerstwa Zdrowia z zakrywania ust i nosa zwalniają: zaświadczenie lekarskie dokument potwierdzający m.in. całościowe zaburzenia rozwoju lub zaburzenia psychiczne. Mandat za nie zakrycie twarzy to 500 złotych.

To Top