Świat

Stanisław Aniołkowski na celowniku Israel Start-Up Nation

Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team) znalazł się w kręgu zainteresowań drużyny najwyższego szczebla. Wszystko wskazuje na to, że jest to Israel Start-Up Nation.

23-latek znajduje się w tym sezonie w kapitalnej formie. W Kazimierzy Wielkiej sięgnął po tytuł mistrza Polski w wyścigu ze startu wspólnego, wygrał Bałtyk-Karonosze Tour i “Solidarkę”, a na 22 dni startowe zaledwie dwukrotnie kończył etapy poza czołową “10”.

Dyspozycja młodego kolarza zwróciła uwagę czołowych drużyn globu, o czym Aniołkowski informował już ponad miesiąc temu, podczas wizyty w programie “Hejt Park” na Kanale Sportowym. W środę, późnym wieczorem zdradził nieco więcej szczegółów na temat potencjalnego, nowego pracodawcy.

Okazuje się, że zawodnika na cel wzięła najprawdopodobniej drużyna Israel Start-Up Nation, w której w sezonie 2021 jeździć będzie m.in. Christopher Froome. Wydaje się, że to dla “Aniolka” bardzo rozsądny kierunek – jest to ekipa wszechstronna, bez zdecydowanego lidera wśród sprinterów, dzięki czemu liczyć będzie mógł na sporo szans.

To Top