Świat

Kamil Małecki: “Lotto Soudal? Nie potwierdzam, nie zaprzeczam”

Kamil Małecki
Kamil Małecki / fot. CCC Team

Kamil Małecki (CCC Team) w rozmowie z Kubą Kędziorem z Onetu odniósł się do swojej przyszłości i potencjalnego transferu. Młody Polak łączony jest od dłuższego czasu z belgijskim Lotto Soudal.

24-latek notuje jak dotąd bardzo udany sezon. Po raz pierwszy błysnął podczas lutowego Etoile de Besseges (kat. 2.1), kiedy zajął 3. miejsce na jednym z etapów. Świetnie wypadł jednak przede wszystkim na trasie Tour de Pologne, kończąc imprezę rangi World Tour na 6. miejscu w klasyfikacji generalnej.

To sprawia, że mimo upadku CCC Team, Małecki o nowego pracodawcę martwić się raczej nie musi. W kontekście kolarza z Bytowa mówiło się o przenosinach do Lotto Soudal, gdzie mógłby zastąpić Tomasza Marczyńskiego.

“Nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam. Prowadzę rozmowy i mam nadzieję, że nie zostanę na lodzie i będę się dalej ścigał na najwyższym poziomie. Zależy mi na tym, żeby się rozwijać, robić kolejne postępy” – mówił zawodnik w rozmowie z Kubą Kędziorem. Dodał przy tym, że ma nadzieję, iż wkrótce wszystko uda się dopiąć na ostatni guzik.

Małecki stanie na starcie rozpoczynającego się 3 października Giro d’Italia, podczas którego zapowiada aktywną jazdę i walkę o zwycięstwo etapowe.

To Top