Świat

Media: Tomasz Marczyński opuszcza Lotto Soudal

Tomasz Marczyński
Tomasz Marczyński / fot. Szymon Gruchalski

Belgijskie media poinformowały, że dziesięciu kolarzy Lotto Soudal otrzymało informację o tym, iż ich wygasające wraz z końcem sezonu kontrakty nie zostaną przedłużone. W gronie wspomnianych zawodników jest m.in. Tomasz Marczyński.

“Maniek”, który jeździ w barwach formacji od sezonu 2016 niedawno wypowiadał się na temat swojej przyszłości w rozmowie z Kubą Nizińskim. “Sytuacja w Lotto zarówno jak chodzi o kontrakty jak i sponsorów nie jest ciekawa” – mówił, dodając przy tym że jego przyszłość wciąż stoi pod znakiem zapytania.

Lotto Soudal drastycznie odmładza skład, a dotychczasowe ruchy obejmują w większości albo transfery z ekipy rozwojowej, albo młodych, obiecujących zawodników z innych drużyn. Szefostwo właśnie “zmianą warty” argumentuje dotychczasowe ruchy, choć zarówno według belgijskich mediów, jak i Marczyńskiego powód jest inny – ograniczony budżet.

Według “Wielerflits” informację o braku nowych umów otrzymali obok Polaka Jelle Wallays, Tosh Van der Sande, Sander Armée, Nikolas Maes, Adam Hansen, Brian Van Goethem, Rémy Mertz, Rasmus Iversen i Jonathan Dibben.

Optymistyczna może być informacja, że w zespole mimo wszystko znaleźć się może miejsce dla Polaka. Przymierzany do formacji jest bowiem jeżdżący aktualnie w barwach CCC Team Kamil Małecki.

Popularne

To Top