Świat

Alberto Contador prezentuje Aurum – własną markę rowerową

Aurum, fot. Aurum Bikes

Alberto Contador oficjalnie zaprezentował we wtorek Aurum – nową, stworzoną przez siebie markę rowerów. Jest ona owocem wielomiesięcznej współpracy z Ivanem Basso, a ceny ram zaczynają się od 4100 euro (około 19 tysięcy złotych).

O tym, że “El Pistolero” pracuje nad projektem własnej marki, wiadomo było już od dłuższego czasu. Hiszpan informacje na jej temat dawkował jednak bardzo oszczędnie, nie zdradzając nawet nazwy całego projektu, który funkcjonował jako “A-bikes”.

Oficjalnie nowa marka Aurum (łac. “złoto”) zaprezentowana została we wtorek. Jak czytamy, podczas projektowania sprzętu celem było wyprzedzenie aktualnie dominujących na rynku marek i najwyższa jakość na wszystkich płaszczyznach: aerodynamiki, sztywności i wagi. Według zamierzenia Contadora i Basso, ma to być najlepszy i najbardziej uniwersalny rower na rynku.

Aktualnie w sprzedaży oferowany jest jeden model – Magma. Ramę kupić można za 4100 euro (19 tysięcy złotych), zaś kompletny rower to wydatek rzędu 12 tysięcy euro (55 000 PLN). Sprzęt oferowany jest w dwóch wariantach kolorystycznych – Glacial Blue i Carbon Black.

Rower zamówić można pod TYM adresem.

Popularne

To Top