Świat

Mistrzostwa świata w Imoli: Katarzyna Niewiadoma siódma

Katarzyna Niewiadoma
Katarzyna Niewiadoma / Canyon//SRAM

Katarzyna Niewiadoma zajęła siódme miejsce w wyścigu ze startu wspólnego podczas mistrzostw świata w Imoli. Zwyciężyła Holenderka, Anna van der Breggen.

Kobiety do pokonania miały 143 kilometry trasy o mocno pagórkowatym profilu. Do obrony wywalczonego w Yorkshire tytułu przystąpiła Annemiek Van Vleuten (Holandia) mimo, iż nieco ponad tydzień wcześniej doznała złamania nadgarstka. Grono zawodniczek zdolnych do walki o medale liczyło kilkanaście nazwisk, a była wśród nich także Katarzyna Niewiadoma.

2020 Road World Championships LIVE STREAM | Cycling Today

Tak, jak bywa to zazwyczaj w kobiecym ściganiu, tuż po starcie ruszyły pierwsze ataki słabszych zawodniczek. Zabawa “rozkręciła się” na dobre jednak dopiero 43 kilometry od mety, kiedy do ataku ruszyła Annemiek Van Vleuten (Holandia) i zawiązała się bardzo mocna grupa w składzie: Anna van der Breggen (Holandia), Elisa Longo Borghini (Włochy), Cecille Uttrup Lugwig (Dania) i Elizabeth Deignan (Wielka Brytania).

Z grupy tej ruszyła Van der Breggen, wypracowując 35 kilometrów od mety 45 sekund przewagi nad pozostałymi zawodniczkami z grupy pościgowej i półtorej minuty nad peletonem. Ten dopędził drugą grupę, ale zwiększał dystans do liderki, który 20 kilometrów od finiszu wynosił już 1:50. Van der mogła już szykować się do celebracji na mecie.

Za jej plecami toczyła się jednak porywająca walka o dwa kolejne krążki. 11 kilometrów od mety na podjeździe zaatakowały Annemiek Van Vleuten i Elisa Longo Borghini. To one podzieliły się srebrem i brązem. Druga była Holenderka.

Katarzyna Niewiadoma finiszowała w kolejnej grupce, na 7. pozycji.

Popularne

To Top