Hyde park

“Il Caso Pantani. L’Omicidio Di Un Campione”. Oficjalny zwiastun filmu o “Piracie”

Światło dzienne ujrzał oficjalny zwiastun filmu “Il Caso Pantani. L’Omicidio Di Un Campione” (“Sprawa Pantaniego. Morderstwo mistrza”), opowiadającego o ostatnich latach życia włoskiego kolarza. Co ciekawe, wyświetlany będzie w kinach przez zaledwie trzy dni, od 12 do 14 października.

Pantani, który zmarł w 2004 roku wciąż pozostaje żywy w pamięci Włochów, którzy nie mogą się pogodzić z jego odejściem. Uważany za jednego z najwybitniejszych górali wszech czasów zawodnik został znaleziony martwy w swoim hotelowym pokoju w Rimini. Jako przyczynę zgonu podano przedawkowanie kokainy, lecz wciąż nie brakuje ludzi, którzy tej wersji nie dają wiary.

Producent filmu, Koch Media opisuje produkcję jako “film noir, śledczy i thriller zarazem”. Opowiadać on będzie o pięciu ostatnich latach życia “Pirata”: począwszy od incydentu w Madonna di Campiglio w 1999 roku, kiedy to wykluczono go z Giro d’Italia za podwyższony poziom hematokrytu, aż po wspomniany, smutny koniec w Rimini.

“To historia Marco i trzech faz jego krótkiego życia: trzech dusz i jednego człowieka” – informuje dystrybutor. Co ciekawe, w tytułową rolę wciela się aż trzech aktorów, każdy odpowiedzialny za jedną “duszę”: Marco Palvetti, Fabrizio Rongione i Libero De Rienzo. Równie interesujący jest fakt, iż film w kinach będzie wyświetlany przez zaledwie trzy dni: 12, 13 i 14 października.

Popularne

To Top