Świat

Katarzyna Niewiadoma: “Z dnia na dzień zyskiwałam pewność siebie”

Katarzyna Niewiadoma
Katarzyna Niewiadoma / fot. Canyon // SRAM

Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM) ukończyła Giro Rosa na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. To najlepszy wynik Polki w historii występów w tej etapówce a ona sama nie ukrywa, iż jest dla niej rezultatem wręcz kosmicznym. “Jestem niesamowicie szczęśliwa” – mówiła.

25-latka rozpoczęła zmagania od szóstej lokaty w jeździe drużynowej na czas. Już dzień później, na bardzo wymagającym, górskim etapie zajęła drugie miejsce i przesunęła się w “generalce” właśnie na tę pozycję. Pozostawała nań aż do siódmego etapu, kiedy to wobec wycofania się liderki, Annemiek Van Vleuten (Mitchelton-Scott) objęła prowadzenie.

Choć nie była w stanie go utrzymać (przedostatniego dnia wyścigu straciła je na rzecz późniejszej triumfatorki, Anny van der Breggen), nie rozdziera z tego powodu szat. Wręcz przeciwnie – swoim wynikiem jest zachwycona.

“Jestem niesamowicie szczęśliwa. Nie spodziewałam się aż tak dobrego rezultatu” – mówiła Niewiadoma, cytowana przez biuro prasowe drużyny. “Nie było moim celem to, by walczyć w klasyfikacji generalnej, więc druga pozycja to naprawdę świetny wynik. W poprzednich latach podchodziłam do tego startu z ambicjami walki i kończyłam rozczarowana. Tym razem chciałam po prostu dać z siebie wszystko” – komentowała.

“Z dnia na dzień zyskiwałam pewność siebie i wiarę, że walka w klasyfikacji generalnej jest naprawdę możliwa. Drugie miejsce to wielki sukces” – oceniła, dziękując przy okazji koleżankom z ekipy oraz członkom sztabu.

Popularne

To Top